CARL BECHEM

CARL BECHEM

Firma CARL BECHEM GmbH istnieje od 1834 roku. Jest jednym z wiodących producentów wysokiej jakości specjalnych smarów i płynów do obróbki metali. Producent serii Berulub, Berutox, Berusil, Berusynth, Beruglide, Beruplex, Berusoft, Berutemp, Berucoat, Beruprotect, Berugear, Berucut, Beruform, Berulit, High-Lub, Ecorail oraz Staroil. Znakiem firmowym jest kwiat Rhusblüte. W związku z ciągłym rozwojem firma BECHEM jest dzisiaj tym, co nazywamy „global player”.

W swoim portfolio firma BECHEM posiada specjalne oraz przemysłowe środki smarne. Ponadto media do obróbki metali oraz rozwiązania do obróbki plastycznej. Wszystkie produkty bazują na ogromnym doświadczeniu w rozwoju chemii specjalnej oraz na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie trybologii.

Wiedza „know-how” w dziedzinie tarcia, ścierania i smarowania uwzględnia stały wzrost wymagań klientów poprzez ekonomiczną i ekologiczną optymalizację procesów.

Firma BECHEM posiada w Niemczech swój podstawowy zakład w Hagen oraz dwa inne miejsca produkcji – w Mieste i Kierspe. Ogromna sieć dystrybucyjna zapewnia możliwość otwarcia rynków na całym świecie. Wraz ze spółkami córkami we Francji, Indiach, Szwajcarii, Chinach i joint ventures w USA, Afryce Południowej, Szwecji i Rosji firma BECHEM jest obecna na arenie międzynarodowej.

Firma dąży do zaopatrywania klientów w produkty najwyższej jakości a przy tym spełnia obowiązujące standardy międzynarodowe. Certyfikat wystawiony zgodnie z normą samochodową ISO/TS 16949 potwierdza najwyższą jakość. Dzięki systematycznym wewnętrznym audytom, rutynowym działaniom kontrolnym prowadzonym przez RWTÜV we wszystkich zakładach produkcyjnych oraz audytom klientów zagwarantowana jest najwyższa jakość produktów firmy CARL BECHEM GmbH.