ARIANA Industrie

ARIANA Industrie

Firma ARIANA Industrie GmbH założona w 1993 roku przez Edlefa Riedla i Alexa Andina w Niemczech. Jest liderem na rynku segmentowych przewodów do cieczy, a także rozległej linii akcesoriów stosowanych do przygotowywania i pielęgnacji chłodziw.

Głównym celem firmy ARIANA jest badanie i rozwój, a zdobyte doświadczenie ma wpływ na oferowany asortyment. Firma zorientowana jest na konkretne, praktyczne zastosowania dopasowane do zapotrzebowania klientów.

Nowoczesny park maszynowy umożliwia realizację zamówień w krótkich terminach, a także zapewnia wysoką jakość wykonywanych usług i produktów.

Produkty firmy ARIANA kompleksowo stosowane w trakcie procesu produkcyjnego zmniejszają koszty eksploatacyjne związane z:

  • zanieczyszczeniem fizycznym (wióry, pył itd.) emulsji chłodzących, oleju, cieczy myjących;
  • zużyciem chemicznym, które przyczynia się do rozwoju flory bakteryjnej i rozkładu struktury chłodziwa (charakteryzujących się pojawieniem się specyficznego, nieprzyjemnego zapachu);
  • pielęgnacją urządzeń oraz czyszczeniem emulsji (R-3000, Clean System), co pozwala wielokrotnie zwiększyć żywotność substancji i zredukować do minimum koszty usuwania odpadów;
  • urządzeniami pomocniczymi (zimna dysza, pompa próżniowa), które znacząco ułatwiają i przyspieszają procesy produkcyjne. Zasilanie pneumatyczne sprawia, iż są bardzo mobilne i praktycznie bezawaryjne.